مرسلون

نوروز و کاروان‌های راهیان نور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

rahiyan-noor-kharej_Copy نوروز و کاروان‌های راهیان نور

الحمدالله در سال‌های اخیر، راهیان نور در کشور ما روند مطلوبی گرفته است. ایام نوروز فرصت مناسبی برای بازدید از این مناطق آسمانی است؛ مناطقی که علاوه بر کاروان‌های داخل کشور، کاروان‌هایی را نیز از خارج از مرزها به‌سوی خود جذب می‌کنند؛ (1) بدون شک رزمندگان دفاع مقدس کاری کردند کارستان و نباید زیاد هم زیاد تعجب کنیم که از خارج از مرزها به سو یادمان‌های آن‌ها می‌آیند؛ زیرا که به فرموده مولای متقیان حضرت علی علیه‌السلام: مَنْ رَقَى دَرَجَاتِ الْهِمَمِ عَظَّمَتْهُ الْأُمَم (2): هر که بر نردبان همت‌ها بالا رود، ملت‌ها او را بزرگ دارند.

البته اگر رزمندگان دفاع مقدس از نردبان همت بالا رفتند، عمده تمرکز آن‌ها بر روی معنویات بود؛ زیرا که آن حماسه‌سازان، این آیه از قرآن را عینیت بخشیدند: كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَتْ‏ فِئَةً كَثيرَةً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ اللَّهُ مَعَ الصَّابِرينَ (3): چه بسيار گروه‏هاى كوچكى كه به‌فرمان خدا، بر گروه‌های عظيمى پيروز شدند و خدا با صابران است؛ می‌دانیم که رزمندگان دلیر دفاع مقدس با عده و عده کمتر و با شهادت‌طلبی خویش و عشق به خدا و اهل‌بیت علیهم‌السلام در مقابل تجهیزات مدرن صدام (که از غرب و شرق به او می‌رسید) سینه سپر کردند و دوست و دشمن را به اعجاب وا‌داشتند.

توجه: البته ممکن است مغرضانی برای به حاشیه راندن ارزش راهیان نور خارج از مرزها، بگویند؛ کسانی که از خارج از مرزها به یادمان‌های شهدا می‌آیند، گردشگر هستند و گردشگر نیز چندان کاری به ماهیت کار ندارد؛ در جواب باید گفت:

اولاً: همه این‌ها گردشگر نیستند؛ خیلی از این‌ها از کشورهای منطقه و اهل مقاومت و حتی از شیعیان می‌باشند.

ثانیا؛ برفرض اینکه بخشی از این‌ها گردشگر باشند، آیا واقعاً گردشگر کاری به ماهیت ندارد؟ همین‌که گردشگر به یادمان‌های شهدا می‌رود و به سی‌وسه‌پل نمی‌رود، خودش پیام دارد.

البته رفتن کاروان‌های راهیان نور (حتی از کشور خودمان، چه برسد به کاروان خارجی) به یادمان‌های شهدا، در اعتبار بخشیدان به شهیدان تأثیری ندارد؛ بلکه این ماییم که با رفتن به یادمان‌هایشان، ارزش خود را بالا می‌بریم.


پی‌نوشت:
1) https://www.ziaossalehin.ir/fa/forums/24827
2) تصنیف غررالحکم و درر الکلم، صفحه 448، حدیث 10270
3) بقره، آیه 249

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 34 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.