مرسلون

کار خود را درست انجام بده

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

11111111111111111111111111111111111111111111111111111234321 کار خود را درست انجام بده

معروف است یک روز رسول اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم مشغول مرمت قبر مؤمنی بود؛ کسی گذر می‌کرد و وقتی وسواس و دقت رسول‌الله را موقع کار کردن دید با تعجب پرسید: این‌همه حوصله و وسواس در مرمت یک قبر چه ضرورتی دارد؟ مدتی نگذشته دوباره گل‌های سطح بیرونی آن فرومی‌ریزد.

پیامبر صلی‌الله علیه وآله وسلم لبخندی زد و فرمود: رَحِمَ اللهُ امرَءً عَمِلَ عَمَلاً فَاَتقَنَه (1): خدا دوست دارد کاری که انجام می‌شود، کامل و محکم باشد.

رمز استقلال کشور، تقویت اقتصاد داخلی است که آن‌هم مبتنی است بر رونق تولید و حمایت از کالای داخلی؛ رونق تولید دو وجه دارد؛ یک عنصر مربوط می‌شود به حمایت مردم از کالای تولیدی کشورشان که تحقق این امر منجر به فعالیت بیشتر صنایع کشور و اشتغال‌زایی و بی‌نیازی از بیگانه خواهد شد، یک وجه دیگر آن مربوط است به وجدان کاری تولیدکنندگان.

مطابق حدیث فوق، اسلام از تولیدگران خواسته کالای خود را باکیفیت بالا و بدون نقص ارائه بدهند؛ عقل نیز حکم می‌کند کالای بی‌کیفیت درنهایت منجر به بی‌رغبتی مشتری برای خرید آن خواهد شد؛ در این میان علاوه بر فرهنگ‌سازی برای تولیدکننده و مصرف‌کننده، ضرورت نظارت بیشتر از سوی نهادهای ذی‌ربط به‌منظور جلب اعتماد عمومی نسبت به رعایت استانداردهای تولید، بسیار ضروری به نظر می‌رسد.


پی‌نوشت:
1) الكافی، ثقة الاسلام کلینی، جلد ‏3، صفحه 263

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 29 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « کلیشه‌های کهنه نظام یا انقلاب »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.