مرسلون

گام دوم انقلاب؛ جوانان و ادامه راه شهیدان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

00012 گام دوم انقلاب؛ جوانان و ادامه راه شهیدان

بی‌تردید انقلاب ما حاصل جان‌فشانی فرزندان قهرمان این مرزوبوم بودند که سینه‌های خود را آماج گلوله‌های سفاکان دوران کردند و توانستند انقلاب را به‌پیش ببرند؛ این نکته مهم در بخشی از بیانیه رهبری در گام دوم آمده است: استقلال و آزادی کنونی ایران اسلامی، دستاورد بلکه خون ‌آوردِ صدها هزار انسان والا و شجاع و فداکار است؛ غالباً جوان ولی همه در رتبه‌های رفیع انسانیت؛ (1) این سخنان رهبری حاوی این پیام است که در لابه‌لای بحث‌های روز و ژست‌های سیاسی و دیپلماسی، یادمان باشد که کار اصلی را دلاورمردان جبهه‌ها انجام دادند؛ البته دیپلماسی نیز در جای خودش برای انقلاب مهم بوده است و مهم است؛ اما کار اصلی را دلاورمردان جبهه‌ها به ثمر رساندند.

اینک بر جوانان نسل سه و چهار انقلاب لازم است که راه آن شهیدان گلگون‌کفن را ادامه دهند. همان‌گونه که آن‌ها دوستان خود را به شهادت درراه اسلام و امام و انقلاب سفارش کردند و در این کار به صحابی بزرگوار اباعبدالله الحسین علیه‌السلام یعنی مسلم بن عوسجه اقتدا کردند که به حبیب بن مظاهر، شهادت در مسیر آن حضرت را یادآوری می‌کرد؛ (2) فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلاً (3): بعضى پيمان خود را به آخر بردند (و درراه او شربت شهادت نوشيدند) و بعضى ديگر در انتظارند؛ و هرگز تغيير و تبديلى در عهد و پيمان خود ندادند. (3)

البته ادامه دادن راه شهیدان بدان معنی نیست که همه بروند و مثلاً در مسیر مبارزه با استکبار و تکفیری‌ها، به شهادت برسند؛ بلکه باید هرکسی در مسیر خود، معتقد به راه شهیدان که عزت اسلام و ایران بود حرکت کنند؛ مثلاً هرکسی که دانشمند است، باید علم خود را در مسیر اعتلای اسلام و انقلاب و ایران به کار ببرد، کسی که کارگر است در مسیر اعتلای ایران اسلامی کار کند، کسی که دیپلمات است برای انقلاب و ایران کار کند.

نکته: کاری که ادامه‌دهنده راه شهیدان است، نشانه‌های خود را دارد؛ متأسفانه کسانی هستند که در ظاهر از شهیدان دم می‌زنند؛ اما در عمل دنبال منافع خود هستند. مخصوصاً در موضوع دیپلماسی؛ این دیپلماسی نمی‌تواند در راستای راه شهیدان باشد؛ شهیدانی که تا پای جان ایستادند؛ ولی به دشمن باج ندادند.


پی‌نوشت:
1) https://www.ziaossalehin.ir/fa/content/24543
2) لهوف، ترجمه ابوطالبی، صفحه 144
3) احزاب، آیه 22

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 120 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.