سید ابوالفضل رضویان

سید ابوالفضل رضویان

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 21:00

محروم شدن از نماز شب (عکس نوشته)

امام صادق علیه السلام : آدمی دروغی می‌گوید و به سبب آن از نمازشب محروم می شود.

علل الشرایع ج2 ص362

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 20:57

نماز نشانه ایمان است (عکس نوشته)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : نشانه ایمان ، نماز است.
.
مسند الشهاب ج1 ص131

امام حسن عسکری علیه السلام : عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست ، بلکه عبادت زیاد در کار خدا اندیشیدن است.

تحف العقول ص 442

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : نماز هرکس که اورا از کار زشت و منکر باز ندارد ، چیزی جز دوری از خدا نصیب او نمی‌کند.

المعجم الکبیر ج11 ص46

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 19:17

سیمای دین (عکس نوشته)

امام علی علیه السلام : هرچیزی دارای سیماست ، سیمای دین شما نماز است. 

الکافی ج3 ص270

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : بهترین شما کسی است که خوش زبان باشد ، به دیگران طعام بدهد و هنگامی که مردم درخوابند نماز شب بخواند.(1)

یکی از چیز هایی که در اسلام به ما مسلمانان توصیه شده خواندن نماز شب و خوش اخلاق بودن و دست نیازمندان را گرفتن می باشد.

انسان باید همیشه در طول عمر خود دست نیازمندان و هم نوع خود را بگیرد و اخلاقی نیکو با مردم داشته باشد چرا که این دو به نوعی تبلیغ عملی اسلام می باشد و نماز شب را که بسیار به آن توصیه شده است را به جا بیاورد نماز شب گره گشای بسیاری از مشکلات زندگی می باشد و انسان را به خدای متعال نزدیک میکند.

1 . عیون اخبار الرضا ج1 ص71

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : نماز در اول وقت خشنودی خداوند و پایان وقت عفو خداوند است.

من لایحضر الفقیه ج1 ص217

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 19:03

جمع بودن حواس در نماز (عکس نوشته)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم : هنگامی که به قصد نماز جانب قبله ایستادی ، دنیا و هرآنچه در آن است، و از هرآنچه که تورا از یاد خدا باز دارد فارغ ساز.

مستدرک ج4 ص95

سه شنبه, 17 فروردين 1400 16:00

زمین بیمار (عکس نوشته و متن)

ا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ ۗ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِ ۖ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا ۚ أَنْتَ مَوْلَانَا فَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند. (انسان،) هر کار (نیکی) را انجام دهد، برای خود انجام داده؛ و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است. (مؤمنان می‌گویند:) پروردگارا! اگر ما فراموش یا خطا کردیم، ما را مؤاخذه مکن! پروردگارا! تکلیف سنگینی بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغیان،) بر کسانی که پیش از ما بودند، قرار دادی! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداریم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوی! ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده! تو مولا و سرپرست مایی، پس ما را بر جمعیّت کافران، پیروز گردان!

بقره آیه ۲۸۶

‌اعمال و رفتار ما آثاری دارد که به خودمان باز می‌گردد ، گاهی چنان انسان ها غرق در این دنیای فانی می‌شوند که گویی دنیا مکان ابدی آنهاست و سرای آخرت و پرسش و پاسخی وجود ندارد به معنی یک کلام خداوند را فراموش می‌کنند و دلبسته دنیای رنگارنگ خود می‌شوند.

در این مواقع باید انتظار امتحان های بزرگ الهی باشیم و اگر از این امتحان های الهی سربلند بیرون نیاییم و به ریسمان خداوند متعال چنگ نزنیم ، باید منتظر عواقب آن و قهر خداوند باشیم ...

بسیاری از مشکلات دنیای امروز ، از جمله ظلم هایی که میشود حق هایی که خورده می‌شود و جنگ هایی که شکل می‌گیرد و ... نتیجه فراموش کردن خداوند مهربان است .

به تاريخ گذشتگان وحوادث تلخ آنان بنگريم تا درس عبرت گرفته وبه خدا پناه ببريم. «كَما حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنا»

‌گاهی خداوند انسان مغرور را ، به وسیله یک ویروس کوچکی که حتی به چشم نیز قابل مشاهده نیست ، امتحان می‌کند و تلنگری به او میزند و ، واقعاً چرا اینگونه به خود مغرور شده ایم در مقابل عظمت خداوند متعال !!!

‌آیا زمان آن نرسیده که به خداوند متعال رو بیاوریم و به سوی او فرار کنیم .

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم
میان مسلمان و کافر فاصله ای جز این نیست که نماز واجب را عمداً ترک کند و یا آن را سبک شمارد و نخواند.
ثواب الاعمال ج1 ص275