مرسلون

حجاب، مانع انحرافات جنسى

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
حجاب، مانع انحرافات جنسى حجاب، مانع انحرافات جنسى

در حال حاضر چه اندازه انحرافات و پيوندهاى نامشروع جنسى در جامعه رخ می‌دهد؟ آيا بی‌حجابی و بی‌عفتی در آن نقش اساسى ندارد؟ آيا زن بی‌حجاب و بی‌عفت بند حيا را در مردها پاره نمی‌کند؟ و آيا مردهاى شهوت‌پرست را براى اشباع نامشروع غرایزشان به دنبال خود جلب نمی‌کند؟
اين صحيح نيست كه جواهرفروشی، طلا و جواهراتش را كنار جاده رها سازد تا دستخوش رندان و قلدران شود و زن بی‌حجاب این‌چنین است چه‌بسا ممكن است دستخوش (دزدان ناموس) قرار بگيرد!
بد نيست در اين زمينه بر واقعیاتی چند از جوامع غربى نظر بيفكنيم:
يك قاضى آمريكائى به نام (لندسى) اظهار مى‏دارد كه: 45% از دوشيزگان دبیرستان‌های مختلف پيش از فارغ‌التحصیل شدن بی‌عفت می‌شوند و اين نسبت در مراحل آموزش عالى بالاتر هم می‌رود.
چنانكه آمارهایی كه از کیف‌های دختران مدارس در انگلستان گرفته‌شده نشان می‌دهد كه 80% آنان قرص منع حاملگى به همراه خوددارند و اين گوياى اين واقعیت است كه آن‌ها به‌خودی‌خود براى انجام اعمال منافى عفت و فسادهاى اخلاقى در همان لحظات نخستين آمادگى داشته و حاضرند به اولین درخواست نامشروع پاسخ مثبت بدهند و براى فرار از مشكلات سنگينى كه بی‌عفتی برايشان به وجود می‌آورد، اين قرص‌ها را با خود حمل می‌کنند.
و بالأخره كشف حجاب در حوادث تجاوز به عنف، كشتن و جناياتى از اين قبيل نقش مهمی را ايفا كرده و می‌کند.
روزنامه انگليسى (گاردين) اظهار می‌دارد: (گزارش‌های پليس آمريكا به بالا رفتن جنايات و تجاوز به عنف اشاره مى‏‌كند، مثلاً در واشنگتن به تنهائى به‌طور نسبى هر پانزده دقيقه يك تجاوز به عنف به وقوع می‌پیوندد و در حقيقت مظاهر بی‌عفتی كه در آمريكا پخش می‌شود، اثر زيادى در ازدياد تجاوزهای نامشروع جنسى داشته و خيلى اوقات به علّت عدم آمادگى دختر و ممانعت از تسليم خود، جنايت قتل رخ می‌دهد)!

چند داستان مختصر:
در اينجا بايستى چند مثال واقعى پيرامون مسئله حجاب به‌منظور اكمال مقصود و بيان فواید آن ذكر كنيم:

1- در تفاسير آمده: جوانى از انصار (1) با زنى خوش‌سیما و زيبا كه حجاب كاملى نداشت و زیبایی‌های خود را بروز داده بود روبرو شد و در یک‌لحظه عشق وى در دلش جاى گرفت، لذا چشم از آن زن برنداشت و باحالتی مست مانند، كه شعورش را ازدست‌داده بود او را دنبال كرد، هر راهى را كه زن پيش می‌گرفت جوان هم به دنبالش گام برمی‌داشت تا آنكه زن وارد کوچه‌ای شد و او هم‌پشت سرش، در آن هنگام صورت جوان به شیشه‌ای برخورد و مجروح شد، ولى او كه فاقد شعور خود بود متوجّه نشد، قطرات خون از زخم صورت به سینه‌اش می‌لغزید، ولى باز متوجّه خون نشد، مگر پس‌ازاینکه زن وارد خانه خويش گرديد، جوان با همان حالت خون‌آلود با سرعت به‌سوی پيغمبر اسلام (ص) شتافت و با تقديم شكايتى جريان خود و زن را براى پيغمبر حكايت كرد، در همان هنگام آيه شريفه نازل شد: (قل للمؤمنين يغضّوا من أبصارهم و يحفظوا فروجهم) يعنى: بگو به مؤمنين كه هنگام ديدن زن نامحرمى چشم‌های خود را بسته و شهوتشان را كنترل نمايند.

2- نقل می‌کنند كه روزى دخترى حامله شد، خانواده‌اش فكر كردند كه گاز معده و يا روده علّت بالا آمدن شكم دخترشان شده، لذا او را نزد پزشك بردند تا آزمايشش كند، پزشك پس از آزمايش اظهار داشت كه دختر حامله است.
خانواده دختر یکّه‌ای خورده و از وى پرسيدند:
- چگونه حامله شدى؟!
- فرشته خدا ميكائيل مرا حامله كرد!
- اين ديگر چه حرفى است، مگر می‌شود فرشته، دخترى را حامله كند؟
- بله آيا اين عجيب است مگر نشنیده‌اید كه مريم دختر عمران را يك فرشته حامله كرد؟
خلاصه بعد از جستجو و تحقيق معلوم شد، صاحب مغازه‌ای كه ساكن آن محلّه بود از ديدن دختر و زیبایش خوشش آمده و پس از فريب دختر، با وى هم‌بستر گشته است، شاعر می‌گوید: (با نگاهى و سپس لبخند، بعدازآن سلامى و كلامى و سپس وعده ديدار و لقاء است).

3- در يكى از خانواده‌های محترم، زنى زيبا و خوش‌اخلاق زندگى می‌کرد، او با شوهر و چهار فرزندش- با وجودى كه شوهرش چندين سال از او بزرگ‌تر بود- در يك جوّ پرمهر و محبت و با تفاهم كامل روزگار را سپرى می‌کردند. نزديك خانه ايشان كاسب خبيثى بود كه هميشه به زیبایی آن زن (كه بى‌حجاب بود) چشم دوخته و در او طمع می‌کرد، کم‌کم با كلمات و نغمه‌های عاشقانه‌ای او را فريب داد و بدو گفت: تو زنى زيبا و كم سن هستى و چگونه به زندگى با اين مرد بزرگ‌سال تن می‌دهی؟! و پيوسته در گوش او زمزمه می‌کرد تا اينكه شوهر آن زن‏ تحت‌فشار همسر فریب‌خورده‌اش، مجبور شد طلاقش دهد تا با آن مرد جوان كاسب ازدواج كند و به‌این‌ترتیب (بی‌حجابی) كانون گرم خانواده‌ای را منهدم، ميان دو همسر جدائى و بالأخره فرزندان آن‌ها را ضايع ساخت.

4- در قوم بنی‌اسرائیل عابدى بود كه از كثرت عبادت مستجاب‌الدعوه شد و براى هركس كه دعا می‌کرد، خداوند متعال استجابت می‌نمود، يكى از روزها چهار برادر نزدش آمدند و خواهر خود را كه لال و بسيار زيبا بود نزدش نهادند تا دعا كند كه خداوند زبان دختر را از بند لالى برهاند.
چون عابد از داخل صومعه خود درب را بسته و مشغول عبادت بود، چهار برادر خواهر لال خود را در مقابل درب صومعه رها ساخته و رفتند تا عابد هنگام باز كردن درب او را ببيند.
هنگام صبح، عابد در صومعه را باز كرد و با آن دختر زيباى خوش‌سیما روبرو شد، زیبایی بيش از حدّ دختر چشمان او را خيره كرد و پس از مبارزه‏اى سرسخت ميان شهوت و عقل، متأسفانه در لحظه سرنوشت، اسير شهوت خويش گرديد و طرحى را در نهاد خود آماده ساخت.
دست دختر را گرفت و با نوازش فریبکارانه‌ای او را داخل صومعه كرد و همان‌جا با دختر- و العیاذ بالله- زنا كرد، پس از انجام عمل شنيع زنا، به فكر رسوایی ناشى از اين كار افتاد، نفس اماره‌اش او را وسوسه كرد تا دختر را بكشد و بالفعل دختر را كشت و به خاك سپرد!
پس از چندى، چهار برادر آمدند تا خواهر بهبودیافته خود را به خانه بازگردانند، ولى پيدايش نكردند، از عابد پرسيدند؟ او انكار كرد و اظهار داشت كه چنان دخترى را نديده است، برادران ناچار به جستجوى خواهرشان پرداختند تا بالأخره به قسمتى از زمين رسيدند كه خاكش جديد و وضعى غیرطبیعی داشت، همان‌جا زمين را حفر كردند و با جنازه خواهرشان مواجه شدند.
آنان كه در آن منطقه كسى جز عابد را سراغ نداشتند، عابد را دستگير نموده و به شهر بردند، پس از بازجوئى، عابد به جنايت زشت خود اقرار كرد و محكوم به اعدامش كردند و سپس نزديك چوبه دار هنگامی‌که طناب دار را بر گردنش انداختند، شيطان مقابلش مجسّم شد و به او گفت: من تو را به اين روز انداختم و می‌توانم با يك شرط نجاتت بدهم!
- عابد ناآگاه باکمال اشتياق پرسيد: با چه شرطى؟
- اينكه برايم سجده كنى.
- من که با اين حالت نمی‌توانم سجده كنم.
- به اشاره دو چشمت به نيّت سجده در برابر من کافی است و همین‌طور هم شد، عابد با بستن دو چشم به‌عنوان سجود، براى شيطان اشاره كرد و همان لحظه به دار آويخته شد درحالی‌که زناكار، قاتل و كافر به خدا بود، به‌سوی آتش جهنّم روانه گشت.(1)
اين داستان‌ها (خيلى اندك از بسيار است) دلايل آشكار از عواقب وخيمى است كه بی‌حجابى به بار می‌آورد حال آيا كسى هست كه از آن‌ها پند و عبرت گيرد؟


پی‌نوشت:

1) کتاب نكاتى از شخصيت اسلامى زن

 

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: مقاله اینترنتی
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
خواندن 426 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.