مرسلون

اسیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

2059543629547520_Copy اسیر

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود کاری‌هایی مثل هجرت و مسافرت، آن‌قدر سخت برای انسان تمام شود، همین دوری است؛ دوری از خانواده و فرزندان که اگر اوضاع زندگی متعادل پیش رفته باشد، سخت انسان را وابسته‌ی خود می‌کنند و از طرف دیگر همین محیطِ موردعلاقه، وسیله‌ی امتحان انسان‌اند.

در همسر، صبر و سازش و در فرزندان، مدیریت و تربیت، مواردی هستند که انسان بیشتر با آن‌ها مورد امتحانات سخت الهی قرار می‌گیرد و در مقابل، اجری عظیم برای افراد سربلند در این امتحان قرار داده‌شده و برکات عظیم دنیوی و اخروی در پی دارد ان شاء الله.

دیگر نشانه‌ی اهمیت خانواده وقتی نمایان می‌شود که انسان در زندان یا اسارت و دور از آن‌ها باشد؛ آنگاه است که فقدان این محیط را به‌خوبی احساس می‌کند و اساساً همین دوری از محیط زندگی و افرادش است که زندان را سخت می‌کند و خوش به حال کسی که قبل از تنهایی و دوری، قدرشان را بدانش. (1)


پی‌نوشت:

1) این متن از سرچشمه‌ی دعاى جوشن صغير، نشئت می‌گیرد كه امام كاظم علیه‌السلام در قسمت هفدهمِ آن، خود را با اسيرانِ دربند دشمن مقايسه مىیكند كه به‌دوراز دوستان و خانواده، او را در غل و زنجير به هر سو می‌کشند.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 80 دفعه

آخرین‌ها از گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

محتوای بیشتر در این بخش: « اهمیت خانواده
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.