مرسلون

طلاق عاطفی و یک تهدید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

986541365285_Copy طلاق عاطفی و یک تهدید

طلاق عاطفی مسئله‌ای است که محیط‌های گرم خانواده‌ها را در ایران تهدید می‌کند و ازآنجایی‌که در آمارها پدیدار نمی‌شود، می‌تواند خطرناک‌تر باشد؛ نتیجه‌های آن را می‌توان در پیامدهایی مثل خیانت به همسر یا تربیت نامناسب کودکان در اثر عدم توجه، پیدا کرد.

طلاق عاطفی، محصول نارضایتی زوجین از یکدیگر در بعدهای مختلف زندگی است و یکی از عوامل این نارضایتی می‌تواند استفاده نامناسب از رسانه‌های باشد که باید در عدم تأثیرپذیری از این عامل، تلاش شود؛ چرا که آنچه در رسانه‌ها نمایش داده می‌شود غیرواقعی و در موارد زیادی بالاتر از سطح زندگی اکثر افراد جامعه است.

آنچه در ادامه اشاره می‌شود، راهکار حل این مشکل است:

1) استفاده از رسانه‌ها با نظارت نامحسوس والدین: والدین نقش به سزایی در پیوند بین زوج‌های جوان دارند؛ البته القای این تجربه‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که زوجین جوان، احساس دخالت در زندگی خود نداشته باشند؛ چون معمولاً به این مسئله حساس‌اند؛ باید آثار نامناسبی که ممکن است بر روی آن‌ها قرار بگیرد، با زکاوت شناسایی و به شکل نامحسوس محو شود.

2) معرفی الگوهای مناسب برای تربیت: راه‌حل دیگر، الگو درمانی است؛ با توجه به الگوهای سرشار از نقطه اوجی که در دست است، این کار به‌خوبی جواب خواهد داد.

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 77 دفعه

آخرین‌ها از گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.