مرسلون

خانه بی کودک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خانه بی کودک خانه بی کودک

دین اسلام هدف اصلی ازدواج و تشکیل خانواده را ایجاد آرامش در انسان ها و ایجاد محبت و مودت در زوجین دانسته و تولد هر فرزند می تواند باعث افزایش عشق و محبت میان زوجین شده و تاثیرات مثبت و سازنده ای را در زندگی آنان ایجاد نماید.
از دیدگاه اسلام، فرزندان از ارکان مهم خانواده محسوب و در آیات و روایات از فرزندان با تعابیری همچون ثمره فواد، قره عین، مایه خوشبختی، مایه ثواب و پاداش اخروی و رحمت و غفران الهی یاد شده است.
در قرآن کریم به موارد فراوانی از دعای پیامبران به درگاه خداوند برای طلب فرزند اشاره نموده است، مانند تقاضای فرزند از سوی حضرت زکریا علیه السلام به محضر حق تعالی.
آیات و روایاتی وجود دارد که فزونی جمعیت مسلمانان را یک معیار مهم هم در دنیا و هم در آخرت قرار داده است. فرزندان در دنیا زینت، مایه‌ی استعانت، امداد، قدرت و مایه غلبه مومنان و در آخرت مایه ی مباهات پیامبر اسلام علیه السلام معرفی شده اند.
ادله شش گانه بر رجحان کثرت اولاد دلالت دارد که عبارتند از:
آیات، روایات، اجماع، عقل، سیره معصومان و سیره عقلا. بنابراین داشتن اولاد فراوان، مورد تاکید اسلام است و عقل نیز آن را تایید می نماید، همچنین علم پزشکی و روان شناسی نیز بسیاری از فواید داشتن اولاد را برشمرده اند که تاییدی است بر دیدگاه رحجان داشتن اولاد فراوان.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه, عکس نوشته
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 630 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « بیماری فرزند طلب فرزند »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.