باغبانی خوب باشیم برای گل‌های عزیز زندگی! (متن کوتاه)

نوشته‌شده توسط

گل های زیبایی داریم که باغبانی مهربان از آن ها حمایت می کند، ارزش کار او چقدر است؟

ارزش کار او در ارتباط با دو چیز است: ارزش گل ها و ارزش خود باغبان. وقتی گل ها برای ما عزیزتر از جان باشند و خود باغبان نیز فرمانروای قلب ما باشد، کار او برای ما قیمتی تر و پرقدر تر می شود و با لحظه لحظه تلاشی که برای گل های باغ ما می کند، بیشتر چشمه قدردانی از او در وجود ما به جوشش می آید و بیشتر بر محبت و عشق خود به او می افزاییم.

کودکان، گل های باغ زندگی ما هستند و پدر و مادر، باغبان های حامی آن ها. وقتی بین پدر و مادر محبت باشد، هر یک ارزش حمایت دیگری را می فهمد و قدردان تلاشی می گردد که دیگری نثار رشد و شکوفایی این گل های عزیز می کند. اگر این تلاش ها به چشم ما نمی آیند باید در کم بینی و تاربینی خود تجدید نظر کنیم و به فکر مداوا درآییم و اگر در این حمایت گری قوی ظاهر نمی شویم، خوب است سیره رفتاری علی و فاطمه -علیهماالسلام- را مرور کنیم.

آن دو بزرگوار با فرزندان كوچك خود هم بازی می شدند و با وجود همه مسؤولیت ها و مشكلات اجتماعى، از ايجاد نشاط و شادمانى در كودكان غفلت نمی کردند.
امام علی -علیه السلام- نه تنها با فرزندان خود بازى می کرد، بلكه با كودكان بی سرپرست نيز به بازى می پرداخت و اين در زمانی بود كه فرمانروايى يك كشور بزرگ را بر عهده داشت.

(مجلسى، بحارالانوار، ج 41، ص 52).

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید