مرسلون

امام سجاد (ع) و دعا برای افزایش فرزند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
امام سجاد (ع) و دعای افزایش فرزند امام سجاد (ع) و دعای افزایش فرزند

در صحیفه سجادیه، حضرت امام سجاد علیه‌السلام در دعای خود برای فرزند می‌فرمایند: اللهم اشدد بهم عضدی و اقم بهم اودی و اکثر بهم عددی و زین بهم محضری و احی بهم ذکری و اکفنی بهم فی غیبتی و اعنی بهم علی حاجتی و اجعلهم لی محبین. خداوندا، به‌وسیله فرزندانم بازوی مرا محکم کن و ناملایمات مرا سامان‌بخش و به‌واسطه وجود آن‌ها تعداد افراد مرا زیاد کن و با حضور آن‌ها در کنار من حضور مرا در چشم دیگران زینت‌بخش و باوجود آن‌ها یاد مرا زنده کن و با بودن آن‌ها نبودن مرا جبران و کفایت کن و مرا دررسیدن به خواسته‌هایم به‌وسیله آن‌ها کمک کن و آن‌ها را دوستدار من قرار بده. (1)
حضرت امام سجاد علیه‌السلام، فرزندانی کمک‌رسان، سامان‌بخش ناملایمات، زینت‌بخش، زنده کننده یاد ایشان، جبران‌کننده نبودن ایشان بعد از شهادت و محب والدین از خداوند طلب می‌کند. دعای معصوم نشان‌دهنده‌ی آن است که در نظام تشریع تمایل به فرزند آوری، مطلوبیت دارد. عبارت اکثر بهم عددی، نشان‌دهنده‌ی آن است که کثرت فرزندان در نگاه معصومین علیه‌السلام فی‌نفسه موضوعیت دارد؛ و در کنار توجه به کمیت، به کیفیت ایشان هم‌نظر دارند و برای داشتن فرزند صالح دعا می‌کنند.


پی‌نوشت:
1) علی ابن حسین، امام چهارم، صحیفه کامله سجادیه با ترجمه فارسی، غرویان، محسن، ابراهیمی فر، عبدالجواد، قم، نشر الهادی، 1376، صفحه 120، دعای 25.

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
خواندن 573 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.