مرسلون

بهترین بانوان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بهترین بانوان بهترین بانوان

ممکن است این سؤال پیش بیاید که اگر زنی آیا همسری نیکو نیست.

باید گفت در این حدیث شریف از صفت بهترین استفاده‌شده است یعنی هنگامی‌که بین یک‌چیز خوب و یک‌چیز بهتر می‌توانستیم انتخاب داشته باشیم بهتر آن است که هان و چی را انتخاب کنیم که بهترین باشد این‌یک قاعده عقلی است که انسان بین دو چیز بهترین آن را انتخاب می‌کنند حال اگر انتخاب بین همسری باشد که نازا باشد و همسری که بچه آور باشد بهترین انتخاب از دیدگاه اسلام آن است که همسری را انتخاب کنیم که فرزند آور باشند.

در بخشی دیگر از حدیث ملاک انتخاب را مهربانی به افت همسر بیان می‌کند معنی دقت داشته باشیم همسری که انتخاب می‌کنیم دارای مهربانی و عفت باشد.

پیامبر اکرم علیه‌السلام می‌فرمایند با زنان فرزند زا ازدواج کنید چراکه من در روز قیامت در برابر دیگر امت‌ها به‌واسطه کثرت فرزندها به شما افتخار می‌کنم.

شاید شرایط بد اقتصادی سبب شود که گمان کنیم فرزند آوری در این مقطع زمانی مناسب نیست اما اگر پاداش‌های فراوان دنیوی و اخروی را مادران بدانند خود مشتاق به فرزند آوری خواهند شد.

پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند: هنگامی‌که زن باردار می‌شود، همانند روزه‌دار شب‌زنده‌دار و مجاهدى است که باجان و مالش درراه خدا جهاد می‌کند و هنگامی‌که فارق شود، پاداشى دارد که نمی‌دانی عظمت آنچه قدر است و هنگامی‌که شیر بدهد، در هر بار مکیدن، پاداش آزاد کردن یکى از فرزندان اسماعیل علیهم‌السلام براى اوست و آنگاه‌که شیر دادن تمام شود، فرشته‌ای بر پهلوى او میزند و می‌گوید: «عمل را از نو آغاز کن که بی‌تردید، آمرزیده شدى. (1)

انسان پس از مرگ همه‌چیز خود را از دست می‌دهد و فقط سه چیز باقیات‌الصالحات برایش می‌ماند.

یکی از آن فرزند صالح است که باکار نیک خود برای متوفی برکات و ثواب باقی می‌گذارد.


پی‌نوشت:
1) امالى صدوق، صفحه 496، حدیث 678

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: عکس نوشته
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ج
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 82 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.