مرسلون

سیاست خارجی و برخورد با دشمنان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سیاست خارجی و برخورد با دشمنان سیاست خارجی و برخورد با دشمنان

نبرد حق با باطل همیشه اتفاق افتاده و همچنین خواهد افتاد، دشمنان اسلام به خاطر منافعی که در نبود اسلام دارند، همیشه با اسلام جنگیده‌اند و حتی توسط خود مسلمانان به اسلام ضربه زده‌اند، امروزه ولی‌فقیه درباره آن، به نام نفوذ هشدار می‌دهند.

دشمنان اسلام برنامه‌های بلندمدتی برای شکست اسلام، مخصوصاً تشیع داشته‌اند و دراین‌باره نیز از شیعیان علیه شیعیان استفاده کرده‌اند و هزینه‌های هنگفتی در این راه صرف کرده‌اند که  ما نیز باید به هوش باشیم ودرمقابله با آنان دست‌به‌کار شویم نه اینکه در غفلت به سر ببریم. در اینجا نظر شما را به حدیثی از امام علی(علیه‌السلام)دراین‌باره جلب می‌کنیم:
تکادون و لاتکیدون و تنتقص اطرافکم فلا تمتعضون لا ینام عنکم و انتم فی غفلة ساهون غلب والله المتخاذلون؛ دشمن، طرح‌های مکارانه دارد ولی شما هیچ‌گونه برنامه جهت خنثی‌سازی طرح‌های آنان ندارید به محدوده‌های تحت اختیار شما حمله می‌کنند و آن‌ها را تصرف می‌کنند و شما ناراحت نمی‌شوید، دشمن در مبارزه با شما به خواب نمی‌رود ولی شما در غفلت و فراموش‌کاری هستید به خدا سوگند چنین افراد (بی‌برنامه و بی‌تفاوت و غافل) شکست‌خورده و مغلوبند. (1)


پی‌نوشت:
1). نهج‌البلاغه صبحی صالح، خطبه 34.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
خواندن 526 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.