مرسلون

هلاک کننده گذشتگان و آیندگان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

26495aabe4a50a309c0b8dfbbc282528_S123_Copy هلاک کننده گذشتگان و آیندگان

آنچه بنی‌اسرائیل دیدند کمتر چشمی در تاریخ دید؛ عصا در مقابل چشمشان اژدها شد! دریا در مقابل قدم‌های آن‌ها شکافته و هموار شد! هیمنه فرعون در مقابل دیده آن‌ها در هم شکست و همو که ادعای خدایی می‌کرد به بدترین شکل غرق شد و خوار شد!

این امور غریب باید از ایشان ایمانی پولادین می‌ساخت که به این سادگی نلغزد و به کفر مبدل نشود؛ اما عجیب این است که خانه ایمان آن‌ها در مصاف با گوساله سامری ویران شد و جمع فراوانی از ایشان با وقاحت تمام گوساله‌پرست شده و هلاک شدند.

در اسلام ـ همان‌طور که در روایت نبوی صلی‌الله علیه وآله وسلم آمده است ـ تاریخ تکرار شد و بسیاری از مسلمانان که امور عجیب‌تر و خارق‌العاده‌تر از پیامبر اسلام صلی‌الله علیه وآله وسلم دیدند بعد از رحلت آن بزرگوار مسیر انحراف را در پیش گرفتند و با انکار ولایت امیرالمؤمنین علیه‌السلام مانند بنی‌اسرائیل موجبات گمراهی و ضلالت خود را فراهم ساختند.

آری! خدایی که بنی‌اسرائیل را به جهت انحراف به هلاکت رسانید و گمراهی را برای ایشان رقم زد پس از وفات پیامبر صلی‌الله علیه وآله وسلم همین سرنوشت را شامل حال منکران ولایت علی علیه‌السلام خواهد نمود و این حقیقتی است که آن حضرت در خطبه غدیر به آن اشاره می‌کنند. (1)


پی‌نوشت:

1) كتاب سليم بن قيس الهلالی، صفحه 559؛ الاحتجاح علی اهل اللجاج، جلد 1، صفحه 62

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 16 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.