مرسلون

از عثمان الخمیس بپرس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Capture_Copy از عثمان الخمیس بپرس

صبح که از خانه بیرون می‌آمدم، برخلاف همیشه بابا خواب بود؛ بی خداحافظی زدم بیرون؛ دیرتر از همیشه برگشتم منزل؛ توی راهرو بودم که صدای بابا شنیده می‌شد: ارغوان کجاست؟ پیدایش نیست؟

رفتم وسایلم را سر جایش بگذارم و بروم بابا را ببینم؛ وروجک پیش‌دستی کرد؛ دوید داخل اتاق: بابا جون بلندگوی مسجد جامع داشت یک‌چیزی می‌گفت؛ بگویم ناراحت نشوی ها؟ بابا نوه دردانه‌اش را کلی تحویل گرفت و گفت: چی می‌گفت بابا جون؟ با زبان شیرین بچگانه‌اش خیلی غیرمنتظره، چند تا کلمه عربی از خودش ساخت و گفت: عمه مرده است؛ بابا گفت: عمه! عمه کیه؟

بچه چهارساله اسم و فامیل من را دنبال هم می‌کرد و می‌گفت: همین عمه؛ همان عمه که صبح رفته نیامده هنوز؛ و بعد دوید داخل اتاقم و وقتی مرا دید، زد زیر خنده و انگشتش را گذاشت روی صورتش و خواست ساکت باشم و یواشکی از ته دل خندیدیم؛ بابا جدی گرفته بود؛ به‌شدت ناراحت و با صدای بلند فاطمه را نصیحت می‌کرد «عمه ارغوان که این‌قدر تو را دوست دارد...».

رفتم داخل اتاق؛ سلام کردم؛ بابا که مرا دید صورتش مثل گل باز شد، بابا آرام باشید؛ من صحیح و سالم اینجا ایستاده‌ام؛ بچه مفهوم مرگ و مردن نمی‌داند؛ شنیده از بلندگوی مسجد، مردن افراد را اعلان می‌کند یک‌چیزی می‌گوید؛ می‌خواهد بدویم دنبالش و کسب توجه کند؛ ناراحتی ندارد؛ دور از جان برادرزاده عزیزم، دروغ وهابی می‌گوید؛ دروغ وهابی؟ دروغ شاخ‌دار؛ دروغی که قرآن را کتاب و راهنمای خود معرفی می‌کند و نمی‌فهمد امام یعنی چه! کتاب می‌نویسد در رد وجود امام و مهدویت ما را «عجیب‌ترین دروغ تاریخ» می‌نویسد.

این ملت یا نمی‌دانند دروغ چیست؛ یا قرآن خواندنشان یس خواندن است به گوش چهارپا و الا کیست که قرآن بخواند و نفهمد امام در قرآن فقط حاکم جامعه نیست؛ کاروان‌سالار هستی است که ظاهر و باطن عالم را به‌سوی خدا حرکت می‌دهد؛ چطور به دنیا

نیامده‌اند را باید از عثمان خمیس پرسید؛ شما هم خیلی ناراحت نشوید؛ بچه‌ای ندانسته مرگ چیست و گفته عمه مرده؛ باید بگردیم دنبال معنای مردن یا دارویی برای شفا پیدا کنیم؛ عمه که اینجا نشسته! به همه عالم بنویسند عمه مرد، اثری دارد؟

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: داستان
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح الف
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 30 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.