مرسلون

طواف سؤالات

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

411184_957_Copy طواف سؤالات

طبق برنامه روزهای گذشته چندساعتی مونده بود به اذان مغرب به سمت مسجدالحرام حرکت کردم؛ وارد مسجدالحرام شدم و منتظر بودم تا اذان مغرب فرا برسه؛ تو همین فرصت گفتم خوبه یه جایی بشینم قرآنی بخونم و هر از گاهی هم نگاهی به کعبه بندازم تا از ثواب قرائت قرآن تو مسجدالحرام و نگاه به کعبه محروم نمونم.

یه نگاه به دور و ورم انداختم و رفتم سمت مقام ابراهیم و اون قسمت پشت مقام روبروی حجرالأسود نشستم و شروع کردم به خوندن قرآن و هر از گاهی هم نگاهی به کعبه می‌انداختم و مجذوب ابهت این مکعب مقدس می‌شدم؛ همین‌طور که مشغول نگاه کردن به کعبه بودم یهو متوجه صحنه‌ای شدم! پیرمردی بالباس‌هایی با رنگ روشن روی یه صندلی نشسته بود و افرادی از او محافظت می‌کردند!

برام سؤال پیش اومد! این شخص کی می تونه باشه که این‌طور دور و ورش رو گرفتند و نمی‌ ذارن کسی به اون نزدیک بشه؟!

از اطرافیان سؤال کردم و بعد از مدتی پرس‌وجو متوجه شدم که این پیرمرد کسی نیست جز امام جماعت مسجدالحرام! مدتی گذشت و همین‌طور که من مشغول خوندن قرآن و ادعیه بودم، اون پیرمرد هم برای انجام طواف از جای خودش بلند شد؛ همین‌طور که طواف رو شروع کرد متوجه شدم مردم خودشون رو به اون می رسونند و می خوان دست بر لباس و بدنش بکشند! مردم تلاش خودشون رو می‌کردند اما با مخالفت شدید نیروهای امنیتی دور این پیرمرد مواجه می‌شدند؛ ولی بعضی‌ها هر جور بود خودشونو به اون می رسوندند و دستشون رو به لباس اون پیرمرد می‌زدند و به‌صورت می‌کشیدند.

برام سؤال شد که واقعاً چی دارم می‌بینم؟

من که تو کتاب‌ها خونده بودم اهل سنت تبرک رو حرام می دونند و ما شیعه‌ها رو به خاطر تبرک جستن به حرم‌ها و بزرگان مشرک می دونند! پس اینا الآن دارن چکار می‌کنند؟

فرق این کار اینا با تبرک کردن ماها چیه؟

آیا اهل سنت این کار رو حرام می دونند یا وهابیا؟

اصلاً وهابیت و اهل سنت یکی هستند؛ پس چرا این‌قدر عقایدشون از هم‌دوره و بسیاری از سؤالات دیگه که همراه با پیرمرد که داشت دور کعبه می‌چرخید، تو ذهن من می‌چرخیدند!

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: داستان
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 25 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « اعدام به جرم صلوات جمود فکری »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.