مرسلون

امام غایب

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

33388d2e48031ae3bf21dd5ba81995fd_S13_Copy امام غایب

زندگی در جریان است زندگی از روزهای خوش و غم‌هایی ایجادشده که خود انسان آن را در پی حوادثی که خودش در آن دخیل است، ایجاد می‌کند؛ نمی‌دانم حوادثی که برای ما پیشامد می‌کند، چقدر ما را به این توجه و تفکر وامی‌دارد که شاید نگاه کسی در پی حوادثی که برای ما می‌افتد ما را دنبال می‌کند.

چرا زندگی این‌قدر پیچیده و مجذوب است که درک این واقعیت برای ما انسان‌ها این‌قدر سخت است که نمی‌توانیم درک کنیم که وقتی داریم از این حوادث تلخ و شیرین عبور می‌کنیم، این فقط ما نیستیم که توانستیم مشکلات و یا شادی‌ها را خود ایجاد کنیم؟!

امروز که این مطلب را برای اولین بار برای شما دوستان می‌فرستم، جوانی از من پرسید: چرا ما نمی‌فهمیم خدا است؟! سؤالش واقعا برای من جالب بود؛ چرا ما نمی‌فهمیم خدا است؟ راستش را بخواهید ما هنوز به درک خورشید بالای سر خویش هم نائل نشدیم و نمی‌دانیم که این خورشید حاضر چگونه داره برای ما نورافشانی می‌کند؛ اما دیده نا دید ما آن را نمی‌بیند واقعاً برای ما انسان‌ها جای تأسف است که درک این نور عظیم را نداریم و اندک شماری در پی این حقیقت هفت شهر عشق را گشته‌اند و به‌قول‌معروف ما هنوز اندر خم یک کوچه نشسته‌ایم.

خدایا پس چرا نمی فهیم این نور ولایت بر ما می‌تابد و من عاجز از درک آن هستم چه موضوعی پیشامد کرده که من از امام خویش و مولای خویش از آقای خویش بازمانده‌ام او مرا به‌سوی خود فرامی‌خواند اما من گوش شنوایی برای شنیدن آن ندارم مشکل من از کجاست کند کاو چی را بکنم تا بفهمم از کجای این سرچشمه جدا افتاده‌ام که آب زلالی به من نمی‌رسد و در گند آب زندگی در حال غرق شدن هستم اما خودم آن را آبی شیرین می‌دانم و در حال خوشحالی از فرورفتن در این غرقاب هستم.

ولایت معنای دقیقی دارد که اطاعت تام را خداوند از بنده‌اش را خواستار شده برای برگزیده خودش یازده ستاره آسمان ولایت آمدند نورافشانی کردند گوهر وجودی خویش را به نمایش گذاشتند ولی ما انسان‌ها قدر ندانستیم و از وجود آن‌ها بهره نگرفتیم آن‌ها را چون پیامبران بنی‌اسرائیل به شهادت رساندیم و از تخته‌پاره‌های برای نجات خویش در این دریای عمیق کمک خواستیم ما همچون فرزند نوح کشتی امن ولایت را ترک کردیم و به دنبال سرابی از کوهی بزرگ به‌سوی نابودی و غرق شدن رفتیم.

خدایا به برکت وجود آخرین خورشید اسمان ولایت چشمان ما بنده عاصی را بازکن تا جمال پرنورش را دیده در میان خیل جانبازانش به نوکری و جانبازی مشغول شویم.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: مقاله اینترنتی
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 23 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.