مرسلون

دعا برای درک عصر ظهور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آرزوی همیشگی پیروان حضرت مهدی سلام‌الله‌علیه این بوده که در دوران حکومت ایشان و در دوران ظهور حضورداشته باشند؛ به همین خاطر همواره از سوی عاشقان حضرت این سؤال پرسیده می‌شود که برای درک دوران حکومت امام زمان عجل الله تعالی فرجه چه عملی را انجام دهیم و چه دعایی بخوانیم تا به این توفیق دست پیدا کنیم.

در جواب این سؤال باید عرض نماییم که معصومین علیهم‌السلام که هدایتگران حقیقی در این دنیا هستند به‌خوبی به این نیازها پاسخ داده و راهنمایی‌ها و بياناتی را بیان نموده‌اند تا با تمسك به آن‌ها مؤمنين خداجوی به اين سعادت دست يابند؛ يكی از دعاهايی كه در اين زمينه سفارش شده است ،دعای عهد می‌باشد كه امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: من دعا الی الله اربعين صباحا بهذا العهد كان من انصار قائمنا فان مات قبله اخرجه الله تعالي من قبره... (1): كسی كه اين دعای عهد را چهل صبح بخواند از ياران حضرت بقیة‌الله خواهد شد و اگر مرگش زودتر از ظهور آن حضرت برسد، خداوند او را از قبرش بيرون می‌آورد (زنده می‌شود و جزو ياران آن حضرت می‌گردد).

متن اين دعا در مفاتیح‌الجنان (دومين دعا، بعد از دعای ندبه) آمده است.

در پايان باید دانست که برای به اجابت رسیدن دعا شرايطی وجود دارد و هر دعایی نزد خداوند موردقبول نيست؛ كسی هم كه می‌خواهد دعای عهد بخواند، بايد شرايط دعا خواندن را رعايت كند؛ اين شرايط در احاديث ائمه علیهم‌السلام و كتب حديثی مفصل بیان‌شده است.


پی‌نوشت:
1) بحارالانوار، بيروت، چاپ مؤسسه الوفاء، 1044 هـ. ق، جلد 53، صفحه 59

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 88 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.