مرسلون

تبلیغ همگانی دین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

download_Cop76y تبلیغ همگانی دین

آیا همه ما وظیفه تبلیغ دین راداریم؟

اگر جنس مرغوب و خوبی بخریم و از آن بهترین استفاده بکنیم و یا غذای لذیذی باشد؛ حتماً این رضایت خود را به عزیزان و دوستان خود اعلام کرده و آدرس آن مغازه و فروشگاه و غذاخوری را به آن‌ها می‌دهیم؛ تا آن‌ها نیز استفاده نمایند و از این لذت و خوشی و رفاه مستفیض شوند؛ این در مورد مور دنیای زودگذر هست و ما برندهای معتبر و جنس‌های مرغوب را به عزیزان خود تبلیغ می‌کنیم.

تبلیغ به معنای رسانیدن عقاید دینی یا غیر آن‌ها با وسایل ممکنه و کشاندن افراد به راهی است که تبلیغ‌کننده قصد دارد؛ چگونه در مورد سعادت دنیا و آخرت و رستگاری ابدی چنین نباشیم و مبلغ دین مبین اسلام که دین مرغوب و جامع و کامل بوده و پاسخگوی همه نیازهای روحی، عاطفی، دنیوی و اخروی ماست؛ ازاین‌رو باید همه ما مبلغ دین و مذهب حقه باشیم و آنچه از حق و حقیقت یافته‌ایم؛ را تبلیغ نماییم؛ و تبلیغ فقط وظیفه عالمان دینی نیست؛ و هرکس به مقدار بهره‌ای که از دین دارد، مبلغ آن می‌شود.

پیامبر صلی‌الله علیه وآله وسلم فرمودند: بلّغوا عنى و لو آية (1) مبلغ دین من باشید و از من به دیگران و لو یک آیه را تبلیغ نمایید.

و نمونه قرآنی مبلغ عوام که پیامبر صلی‌الله علیه وآله و عالم و دانشمند و روحانی نبود

دینَ حق: حبیب نجار هست که وقتی حق را یافت مبلغ حق شد و تا پای جان و شهادت پیش رفت و حتی در برزخ نیز خیرخواهی قوم خود کرد؛ ازاین‌رو خدا از او و عملکرد او تجلیل کرده و به‌عنوان یک الگوی مبلغ عوام‌الناس؛ در قرآن معرفی فرموده است. (2)


پی‌نوشت:
1) مجمع البحرين، جلد ‏1، صفحه 40
2) یس، آیه 26

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: پرسش و پاسخ
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 115 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.