مرسلون

علی علی پور

علی علی پور

سه شنبه, 21 اسفند 1397 21:00

تغییر سرنوشت

مردم کسی را انتخاب کنند که خود را سپر بلای مشکلات کند؛ شرکت در انتخابات یک واجب شرعی است. (1)

همه‌ی ما ایرانی هستیم و عاشق کشورمونیم و سرنوشت اون خیلی برامون مهمه. انتخاب رئیس‌جمهوری که بتونه کشور رو با اولویت اقتصادی،‌ متحول کنه مهم‌ترین کاریه بر عهده‌ی این مردم گذاشته‌شده لذا ازنظر عقلی هم شرکت در انتخابات واجبه؛ از انقلاب تابه‌حال به‌طور متوسط هرسال یک انتخابات در ایران انجام‌شده که نشون دهنده ی اوج دموکراسی دینیه؛ در هیچ جای دنیا به‌مثل جمهوری اسلامی،‌ مردم به این کیفیت، هم از حیث تعدد انتخابات و هم ازنظر درصد مشارکت، در تعیین سرنوشت خودشون نقش ندارن؛ قطعاً جمهوری اسلامی ایران،‌ مردم‌سالارترین کشور دنیاست.

بله کشور با مشکلاتی مواجهه و به قول آقا مردم گله‌مندند، لکن این گره به دست خود مردم وا میشه. لذا کسی رو باید انتخاب کنیم که درد مردم رو داشته باشه و اهل کار جهادی باشه و اهل تحول.


پی‌نوشت:
1) مقام معظم رهبری حفظه الله

سه شنبه, 21 اسفند 1397 21:26

ریاست و خیانت

امام علی علیه‌السلام: تَوَلِّی ألاَراذِلِ وَ الاَحداثِ الدُّوَلَ دَليلٌ عَلی اِنحلالِها و اِدبارِها (1): هرگاه آدم‌های پست و کم‌تجربه دولت‌ها را به دست‌گیرند، نشان انحلال و شکست آن دولت‌ها خواهد بود.


پی‌نوشت:
1) غررالحکم، صفحه 345

سه شنبه, 21 اسفند 1397 21:31

اصلاح وزیر و راه بهشت

امام علی علیه‌السلام: بذل و بخشش کارگزاران از بیت‌المال، ظلم و خيانت است. (1)

پيامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم: يك ساعت حكمرانى پيشواى عدالت‌پیشه، از عبادت هفتادسال برتر است؛ و حدى كه براى خدا در زمين جارى گردد، [بركتش] از بارندگىِ چهل روزافزون‌تر است. (2)


پی‌نوشت:
1) غررالحکم، صفحه 343
2) الكافی، جلد 7، صفحه 175، حدیث 8

یکشنبه, 04 فروردين 1398 21:07

چشم شهوت بین

امام علی علیه‌السلام: هرگاه فردی از شما زنی را دید و تحت تأثیر قرار گرفت، اگر همسر دارد، به نزد همسرش رود؛ زیرا نظیر آنچه دیده است در همسر خود نیز هست؛ پس شیطان را به دل خود راه ندهد و چشم خود را از آن زن برگرداند؛ و اگر همسر ندارد دو رکعت نماز بخواند و بسیار حمد خدا گوید و بر پیامبر [صلی‌الله علیه وآله وسلم] او صلوات فرستد و آنگاه از خداوند درخواست کند که از فضل خویش (همسری) عطایش فرماید، خداوند هم از روی مهر و رأفت خود نیاز او را برطرف می‌سازد.


پی‌نوشت:
1) بحارالانوار، جلد 10، صفحه 115

جمعه, 05 بهمن 1397 10:51

دنیا شناسی

امیرالمؤمنین علیه‌السلام: دنیا در حال انتقال از یکی به دیگری است و از کف رفتنی است؛ گیرم که دنیا برای تو بماند، تو برای آن نمی‌مانی. (1)


پی‌نوشت:

1) غررالحکم

چهارشنبه, 03 بهمن 1397 11:58

ارزش عمر

امیرمؤمنان علیه‌السلام: سخت‌ترین غصه‌ها، از دست دادن فرصت‌هاست. (1)

پیامبر اعظم صلی‌الله علیه وآله وسلم: پنج چیز را قبل از پنج چیز غنیمت شمار: زندگی را قبل از مرگ، سلامتی را قبل از بیماری، فراغت را قبل از اشتغال به کار، جوانی را قبل از پیری و بی‌نیازی را قبل از تهی‌دستی. (2)


پی‌نوشت:

1) غررالحکم، جلد 2، صفحه 441

2) کنزالعمال، حدیث 43490

صفحه1 از4
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.