مرسلون

اکبر بهزادیان

اکبر بهزادیان

جمعه, 12 بهمن 1397 23:25

درخت انقلاب

 d21a952a6bfda17d02c3be8787f92885_XL_Copy اکبر بهزادیان

درخت تنومند انقلاب از وقتی‌که کاشته شد و شروع به بارور شدن کرد، مداوم با سختی‌های بی‌شماری روبه‌رو بود که بعضی از آن‌ها همانند موریانه‌هایی بودند که گاهی این درخت را تا حد فروپاشی پیش می‌بردند؛ ولی تنها عنایات خداوند و در پی آن بصیرت مردم مانع این کار شد؛ البته باید بدانیم تا زمانی که این درخت باقی است باید منتظر این نوع موریانه‌ها باشیم و هرلحظه آماده مقابله با آن‌ها باشیم ولی به حول قوه الهی هرروز در حال بارورتر شدن است. (1)


پی‌نوشت:
1) از بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 1388/10/29

جمعه, 12 بهمن 1397 23:27

آرامش الهی

tmp_12652img_20170207_002016559916671_Copy اکبر بهزادیان

هر وقت حرف از سختی می‌شود مقداری یاس و نامیدی برای هرکسی ایجاد می‌شود ولی وقتی کسی جرقه امید را در وجودت روشن کرد یک نوع شوری به حرکت در وجودت احساس می‌کنی که قابل وصف نیست تا چه برسد وقتی وجود خداوند را همراه خودت احساس کنی؛ روزی که امام شروع به مخالفت با شاه کرد اکثراً به کار او نامید بودند ولی شاید هیچ‌کسی از دل آرام امام خبر نداشت چون او به این باور رسیده بود که دست قدرتمندی او را حمایت می‌کند و در برابر مشکلات به‌پیش می‌برد و اینکه قرآن می‌فرماید: إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا.

یکشنبه, 13 آبان 1397 19:04

جهاد کبیر

b9c35e3fcf0de846f7c39f9e365dc536_XL_Copy اکبر بهزادیان
آیا آماده‌شده‌ای؟ فردا عملیات داریم.

جمله‌ای که دهه‌ی شصت از جوانانمان زیاد شنیده می‌شد ولی سال‌به‌سال که پیش رفتیم و عرصه تغییر کرد، دنیای غرب فهمید جای عملیات نظامی در این کشور نیست؛ اینجا بود که دست به حربه‌های جدیدی زد، گاهی با شبکه‌های ماهواره‌ای، گاهی با تهمت زدن، گاهی با فتنه‌انگیزی؛ ما باید بدانیم یک موقع جهاد ما در خرمشهر بود ولی الآن دایره جهاد خیلی وسیع‌تر شده است و نیاز به جهادی به‌مراتب بزرگ‌تر و کبیر است وگرنه محکوم‌به شکست هستیم پس باید همیشه بصیرت خودمان را بالا ببریم و آماده جهاد کبیر باشیم.

پنج شنبه, 21 تیر 1397 09:51

تفکر مرجئه ای

tmp_3757img_20170204_0105121216729676 اکبر بهزادیان

یک گروهی به نام مرجئه بودند که معتقد بودند: اگر انسان قلبش پاک باشد کافی است و دیگر نیازی نیست کار ثوابی بکند یا گناهی را ترک کند و لو بزرگ‌ترین جنایات را انجام بدهد؛ فقط قلبش پاک باشد کارش حل است؛ بعد از مدتی از بین رفتند؛ اما درست است که از بین رفتند ولی همان تفکر را الآن در خیلی می‌بینیم؛ چرا نماز نمی‌خوانی؟ بابا دلت پاک باشد؛ چرا تهمت می‌زنی؟ بابا دلت پاک باشد؛ من فقط مانده‌ام این افراد این‌همه آیات در باب انجام عمل صالح و ترک گناه در قرآن آمده را چطور می‌خواهند جواب بدهند؛ همیشه راحت‌ترین راه انکار است وگرنه هیچ استدلالی ندارند.

چهارشنبه, 09 اسفند 1396 16:44

لیوان بهادار

چقدر زیباست دینی که قدر هر کس را می داند، بدون توجه به نژاد و بدون توجه به جنسیت، البته در یک جا تفاوت قائل شده و آن اینکه هر که بیشتر وظیفه اش را بشناسد و عمل کند به خداوند مقرب تر است.

امام صادق علیه السلام : ما من ‌‌إمرأة تسقی زوجها شربة من ماء إلا کان خیرا لها من عبادة سنة صیام نهارها و قیام لیلها و یبنی الله لها بکل شربة تسقی زوجها مدینة فی الجنة و غفر لها ستین خطیئة (1): هر زنی که به شوهرش شربت آبی دهد برای او بهتر است از اینکه یک سال عبادت کند و در آن سال روزها را روزه بدارد و شبها را نماز بخواند و نیز خداوند در برابر هر شربت آبی که به شوهرش می دهد شهری در بهشت برایش بنا می کند و شصت گناه او را می آمرزد. آیا دینی که برای یک لیوان آب و حفظ محبت در خانواده اینگونه پاداش میدهد، مستحق سپاس گذاری دائمی نیست؟


پی نوشت:
1) وسائل الشیعه، ج۱۴، صفحه۳۶۶

سه شنبه, 26 دی 1396 12:07

جنگ نوین

گاهی بر اساس تبلیغات بی‌شماری که می‌کنند یک توهم را برای ما چنان زیبا نشان می‌دهند، به‌طوری‌که گویا حقیقت همان است که آن‌ها می‌گویند. این حربه‌ای است که بارها ما را با آن گزیده‌اند. در یک ایامی بارها در گوش ما می‌خواندند: فرزند کمتر زندگی بهتر، این در حالی بود که خودشان با وعده‌ها و طرح‌های حمایتی که از خانواده‌های خود انجام می‌دادند مردمشان را به فرزند آوری تشویق می‌گردند. پایین آوردن یا نه‌فقط متوقف کردن جمعیت ایران هدفی بود که نسخه آن در اسرائیل و آمریکا بسته شد و صداوسیمای ما خواسته یا ناخواسته با تبلیغات گسترده خود اهداف آن‌ها را پیش برد؛ و این است قدرت تبلیغات و جنگ‌های نوین که نیاز به شلیک گلوله ندارد.
آری نسخه‌ای است برای ما...

 

سه شنبه, 26 دی 1396 12:08

تصمیم عاقلانه

بعضی معضلات مخصوص زمان ما نیست، بلکه ما این جواب‌ها را از گذشتگان یاد گرفته‌ایم؛ تا می‌گوییم چرا ازدواج نمی‌کنید؟ می‌گویند: پول نیست. چرا بعد از گذشت چندین سال از زندگی‌تان هنوز بچه‌ای ندارید؟ پول نیست. چقدر خود را با این کلمه فریب دادیم واقعاً لازم است گه گاهی نسبت به این مسائل فکر کنیم و خود را از این‌همه هیاهو و مشکلات، برهانیم و باور کنیم که خداوند هیچ‌گاه ما را تنها نمی‌گذارد و همواره با ماست.

قال الله تبارک‌وتعالی: وَ مَا مِنْ دَابَّةٍ فِي الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا وَيَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا وَمُسْتَوْدَعَهَا كُلٌّ فِي كِتَابٍ مُبِينٍ؛ هيچ جنبنده‌اى درروی زمين نيست، جز آنكه روزى او بر عهده خداست و موضع و مكانش را مى‌داند، زيرا همه در كتاب مبين آمده است. (1) البته این به معنی این نیست که شبانه‌روز بدن را نجنبانی و منتظر روزی الهی باشی. چه افرادی که به‌روزی خود راضی بودند و عاقلانه تصمیم گرفتند با مسئولیت‌های تازه، تلاش بیشتری کردند و هرروز کانون زندگی‌اش گرم‌تر شد.


پی‌نوشت:

1) هود، آیه 6

 

پنج شنبه, 09 آذر 1396 19:28

حضرت خدیجه(س) و مباهات الهی

درباره کرامات مادر ائمه اطهار(علیهم السلام) روایات و سخنان فراوانی وجود دارد ولی یک روایت می‌تواند بلندی مقام ایشان را حکایت کند. خدیجه زنی است که پیامبر خدا در حق او می‌گوید: ای خدیجه! خداوند متعال هرروز به وجود تو چندین بار به ملائکه‌اش مباهات می‌کند.(1)
آری! خدیجه زنی بود که در اثر ایمان و فداکاری به‌جایی رسید که خداوند به او سلام رساند. او نه‌تنها این‌همه ناملایمات را تحمل کرد، بلکه تمام تلخی‌هایی که قلب پیامبر خدا (صلی‌الله علیه وآله وسلم) را مجروح می‌ساخت ترمیم نمود و وی را در ادامه سیره الهی‌اش یاری داد و مایه آرامش شوهر شد.


پی نوشت:

1)تحلیل سیده فاطمه زهرا، ص 37

یکشنبه, 15 مهر 1397 13:49

برکات اربعین

8f6b7a96f37602316da88ac1922ad388_XL_Copy اکبر بهزادیان

زیارتی که قدم‌به‌قدمش برکات بی‌شماری دارد را باید قدر شناخت.

امام صادق علیه‌السلام درباره ثواب زیارت امام حسین علیه‌السلام با پای پیاده می‌فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین علیه‌السلام برود، خداوند به هر قدمى که برمی‌دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌فرماید و یک درجه مرتبه‌اش را بالا می‌برد؛ وقتى به زیارت رفت حق‌تعالی دو فرشته را موکل او مى‏‌فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می‌شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسند و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏‌گویند: اى ولی خدا! گناهانت آمرزیده شد و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل‌بیت رسولش هستی، به خدا قسم! هرگز تو آتش را به چشم نخواهی دید و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد. (1)
هر که در این مسیر، با نیتی پاک قدم بردارد حتماً برکات بی‌شمار آن را بعد از مراجعت در وجود خود خواهد دید.


پی‌نوشت:
1) کامل الزیارات، صفحه 134

جمعه, 10 شهریور 1396 11:05

ولایت فقیه و حکومت

انتصاب ولایت‌فقیه ازجمله انتصابات الهی است که از طریق ائمه اطهار مصادیق آن معین می‌شود. امام صادق علیه‌السلام فرمود: «ینظر إنّ من کان منکم ممّن قد روی حدیثنا و نظر فی حلالنا و حرامنا و عرف أحکامنا فلیرضوا به حکماً فإنّی قد جعلته علیکم حاکماً؛ مردم باید دقت کنند و از میان فقهایی که راوی حدیث ما هستند و در احکام حلال و حرام ما صاحب‌نظرند و به احکام اهل‌بیت علیه‌السلام آشنایی دارند، فقیهی را انتخاب کنند و او را در میان خود حاکم قرا دهند. چراکه من او را بر شما حاکم قراردادم.»(1)
بدین ترتیب فقها از جانب ائمه‌ی معصومین علیه‌السلام به‌عنوان حکام تعیین‌شده‌اند.


پی نوشت:

1)کافی ج ۱ ص ۶۷.

صفحه1 از2
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.