مرسلون

گروه تبلیغی انصار الحسین

گروه تبلیغی انصار الحسین

تاریخچه گروه:

گروه انصار الحسین از اواخر سال 1395 رسما فعالیت گروهی خود را اغاز نموده و با هدف :

تبیین اعتقادات شیعه

تولید محتوا در حوزه اخلاق و تربیت

سبک زندگی اسلامی

در فضای مجازی که امروزه به فرموده رهبری از حساس ترین نقاط است و نباید رها شود ، مشغول فعالیت می باشد .

فضای تبلیغی گروه اینستاگرام می باشد .

چهارشنبه, 08 آذر 1396 04:43

جایگاه راستگو و دروغگو

امام علی: الصَّادِقُ عَلَى شَرَفِ مَنْجَاةٍ وَ كَرَامَةٍ وَ الْكَاذِبُ عَلَى شَفَا مَهْوَاةٍ وَ مَهَانَة: راست‌گو در آستانه نجات و بزرگواری و دروغ‌گو در لبه پرتگاه و خواری است.(1)


پی نوشت ها:

1)ارشاد القلوب، نهج‌البلاغه ص۱۱۷

یکشنبه, 19 شهریور 1396 21:39

آماده‌سازی خود برای ظهور

امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند : اگر من زمان حضرت مهدی(عج) را درک می‌کردم ، خود را برای خدمت به او نگاه می‌داشتم و آماده می‌نمودم. از این سخن امام باقر علیه السلام اهمیت زمان ظهور و آخرالزمان فهمیده می‌شود ، و کسانی که در این زمان خود را از بی‌ایمانی و گناهان و... دورنگه می‌دارند ،اجری بسیار در نزد خداوند دارند، ان‌شاءالله که همه ما خود را چنان بااخلاق و رفتار ایمان و غیره آماده ظهور حضرت کنیم که یکی از یاران و مخلصین آن حضرت باشیم و مطیع امر ایشان باشیم.

یکشنبه, 19 شهریور 1396 21:29

بعد از ظهور

آن حضرت، در ابتدای ظهور، تنها کافرانی را که به ظلم و فساد در زمین مشغول‌اند، سرکوب می‌کند و از بین می‌برد؛ ولی با کافرانی که از ظلم و جور و فساد دورند و پذیرای حکومت دادگستر آن حضرت هستند، همانند سیره پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) از سر مسالمت رفتار می‌کند و از آنان، جزیه می‌گیرد. به‌تدریج، با برقراری عدل و فراگیری آن در سراسر زمین و از بین بردن باطل‌ها و بدعت‌ها و آشکار شدن نشانه‌ها و آیات حق، حجت‌های روشن الهی بر مردم تمام می‌شود و دیگر جای هیچ عذری برای کفر و شرک باقی نخواهد ماند در تمامی نقاط جهان اسلام نفوذ پیدا خواهد کرد و گلبانگ‌های اشهد أن لااله‌الاالله و اشهد أن محمد رسول‌الله بلند خواهد شد .

دوشنبه, 06 آذر 1396 11:24

اخلاق و دین در انتخاب همسر

هرکدام از دخترها و پسرها ملاک‌هایی را برای انتخاب همسر خوددارند.

دختران باید توجه داشته باشند که هنگام خواستگاری بیشتر به دین‌داری و اخلاق طرف مقابل توجه داشته باشند تا اینکه ماشین ندارد! خانه ندارد! شغل خوبی ندارد! پسران هم نباید تحت تأثیر زیبایی و... قرار بگیرند بلکه حجب و حیا و دین‌داری و عفیف بودن یک دختر برایشان باید ملاک باشد. مهم‌ترین چیز برای انتخاب و ایجاد یک زندگی خوب دین‌داری او می‌باشد ... همه انسان‌ها که در هنگام شروع زندگی خود دارای ماشین و مسکن و ... نبوده‌اند، کم‌کم با کمک هم دیگر توانسته‌اند زندگی زیبایی را برای خودشان فراهم کنند... کم نبوده‌اند دخترانی که به دلیل بالا بودن توقعشان، بسیاری از فرصت‌های ازدواج را ازدست‌داده‌اند والان حسرت آن را می‌خورند و در مقابل هم چه بسیار پسرانی که با خوب و بد کردن‌های بی‌مورد و بالا رفتن سنشان، الآن به ازدواج تمایل زیادی ندارند. متأسفانه باید گفت این مسئله نه‌تنها دامن جوانان غیرمذهبی ما را گرفته که جوانان مذهبی ما هم از آسیب‌های این مشکلات مصون نمانده‌اند. باید پذیرفت که بالا رفتن توقعات چه از جنس دنیوی آن باشد و چه از جنس معنوی آن، مانند اینکه دختری فقط ازدواج با افراد مذهبی خاصی را قبول دارد و به‌غیراز آن موارد به ازدواج با هیچ شخص دیگری تن در نمی‌دهد، همه عاملی شده تا ازدواج در بین جوانان ما کم رونق شود و حال باید گفت که آسیب‌ها و خطرات هولناکی به خاطر این مسئله جوامع ما را مورد تهدید واقع می‌سازد. سفارش‌های اسلام در بحث ازدواج، به آسان‌گیری و پایین آوردن سطح توقعات است و این را به‌عنوان یک اصل معرفی می‌کند پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله و سلم می‌فرمایند: هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید. مبادا فقر او تو را از این رضایت بازدارد!(1)


پی نوشت:
1)مستدرالوسائل ج 14 ص 188

 

صفحه1 از2
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.